Aby byly peníze

Každý člověk potřebuje pro svoji spokojenou nebo aspoň zvládnutelnou existenci peníze. Nikdo se bez nich až tak docela neobejde, a to proto, že se pomalu za všechno, co s naší existencí na tomto světě souvisí, platí. Potřebujete nějakou věc, potřebujete nějakou službu? Máte to mít. Ale nejdřív zaplaťte. A když není čím zaplatit? Pak zkrátka máte smůlu.

Jenže zatímco by leckdo z nás platil rád, nemá nejednou čím. Peníze se hravě rozkutálejí a získat další nebývá vždy jednoduché. A když se tak někdo dostane do finanční tísně, má to nesnadné. A musí se z toho pokusit nějak dostat.

kreslený dolar

Jak? Nejednou výhradně s pomocí půjčky, kterou se dají překonat dočasné finanční problémy. Ten, komu dojdou vlastní peníze, si tu může vzít peníze cizí a platit těmito, a jedinou stinnou stránkou podobného počínání je skutečnost, že se budou takto půjčené peníze muset zase vrátit, a to i s úroky, respektive dalšími poplatky.

Jenže ono nestačí se jenom zavázat k tomu, že bude dlužník splácet. Je nezbytné také prokázat, že bude mít dotyčný z čeho takové splátky hradit. Protože se toho už v této zemi naslibovalo a nesplnilo tolik, že už se zkrátka nikomu nedůvěřuje. Zejména pokud jde o peníze.

randy JAR

A tak musí žadatelé o půjčku dokládat kdeco, co dokazuje, že tu bude schopnost a vůle vše půjčené v pořádku vrátit. A to je nejednou u těch, kdo mají finanční problémy, složité, ne-li přímo nemožné.

A proto se velice často využívá nebankovní hypotéka. Právě u té se totiž nemusí kvality žadatele nijak složitě prokazovat, zde se nepožaduje pomalu nemožné a nesplnitelné. Tady nemusí mít žadatel nezbytně tak vysoké příjmy, jak se to vyžaduje u jiných půjček, tady nejsou zase až tak nezbytné ani čisté registry dlužníků a další pozitiva. Tady bohatě stačí záruka v podobě zástavy nemovitosti.

Každému, kdo tu vhodnou nemovitost zastaví, tu půjčí. A to za velmi výhodných podmínek.